DebitursDebiturs
Forgot password?

Villa Erato – Leptokaria

Достапност на аражманот

Наем: 7 ноќевања со сопствен превоз Цените се однесуваат на наем на студио или апартман за 7 ноќевања (без превоз). - Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).
Термини Цена по лице
20.05.20183,968ден
Вила
3 ѕвезди
Грција
Лептокарија
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Villa Erato се наоѓа на главната улица, која завршува пред градската плажа и шеталиштето во Лептокарија. Лоцирана на само педесетина метри од песочната плажа и непосредно до сите движења во овој дел од градот, за многумина гости ќе претставува најдобар избор за одмор. Во својот состав, овој објект вбројува дваесетина студија и апартмани за сместување на гостите, сите опремени со квалитетен мебел, мини кујна, тоалет, клима уред (со доплата во објектот) и сопствен балкон или тераса. Мал дел од двокреветните студиа, кои имаат помал тоалет или немаат балкон, се специфицирани во табелата како (1/2eco за 2 лица).

_____________________________________________________________________________________________________

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот ERATO (каде што е достапен)
Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

______________________________________________________________________________________________________

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
* Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените се објавени во Ценовник бр.1, Грција апартмани 2018, со важност до 31.01.2018 година.
* Цените со попуст, важат со уплата од 50% од износот при резервација и доплата на аранжманот до 30.04.2018 година.
* Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.

Политика на Villa Erato – Leptokaria

14:00
12:00

Услугите на Villa Erato – Leptokaria

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Villa Erato – Leptokaria Лептокарија, Грција

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло