DebitursDebiturs
Forgot password?

Perla Resort

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
01.07.20183,472ден
Хотел
Албанија
Саранда
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Kjo pronë është 1 minuta më këmbë nga plazhi. Perla Resort është 2.5 km nga qendra e Sarandës. Një pishinë të hapur not, një tarracë dielli dhe një restorant që shërben specialitete mesdhetare ofrohen. Të gjithë mysafirët mund të përdorin internetin pa tel për të lira, ndërsa plazhi privat është i pajisur me loungers diellit dhe cadra.
Dhomat përfshijnë TV kabllor, ajer te kondicionuar dhe një ballkon. Njësitë e akomodimit gjithashtu kanë një frigorifer. Guests kanë banjo e tyre me dush, peshqir dhe tualetin falas. Disa dhoma ofrojnë pamje në det.

Perla Resort ofron një bagazh dhe lavanderi. Parkimi brenda ndërtesës mund të përdoret pa pagesë. Locurs Kalaja është 4 km larg, dhe Parku i Butrintit është 16 km larg.

Овој имот е 1-минути пешачење од плажа. На Perla одморалиште е 2,5 км од центарот на Саранда. Постои отворен базен, сонцето тераса и ресторан служи медитерански специјалитети. Сите гости можат да користат безжичен интернет бесплатно и приватна плажа е опремена со шезлонги и чадори.
Соби вклучуваат телевизор со кабелски канали, клима уред и балкон. Сместување единици, исто така, вклучува фрижидер. Гостите имаат пристап до купатило со туш, фен и бесплатен тоалети. Некои соби имаат поглед кон морето.

На Pearl Resort нуди складирање на багаж и перење услуги. Паркинг во објектот може да се користи бесплатно. Замокот Локерс е 4 километри и парк Бутринт е 16 километри.

__________________________________________________________

Hotel  – Perla Resort

Саранда- Sarandë

BB ( Fjetje – Mengjes )

BB ( Доручек )

HB ( Fjetje – Mengjes – Dark)

HB ( Доручек – Вечера )

FB ( Fjetje – Mengjes – Drek – Dark )

FB ( Доручек , Ручек , Вечера )

38 еuro

38 еуро

47 еuro

47 еуро

56 euro

56 еyрo

Политика на Perla Resort

14:00
12:00

Услугите на Perla Resort

  • WI FI
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА

Преглед на оценки (0 оценки)

Perla Resort Саранда, Албанија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло