DebitursDebiturs
Forgot password?

OFERTE PER STAMBOLL – TURQI 8 MARSI 

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
08.03.201910ден
Хотел
5 ѕвезди
Турција
Истанбул
072/311-810
14:00
12:00
2 вечери

OFERTE PER STAMBOLL – TURQI 8 MARSI

 

Koha e realizimit : 07 , 08 , 09 , 10 Mars

Vendi I realizimit : Turqi – Stamboll

Relacioni I udhetimit : Kumanove – Gjevgjeli – Stamboll

Kohe zgjatja e udhetimit : 4 dite/ 2 nete perfshire vaktin e mengjesit dhe darkes

Akomodimi : Hotel Holiday Inn 5*

 

 

Dita e pare :

______________________________

Nisja per ne Turqi ne ora 16:00 prej Agjensionit Turistik Debi Turs, nisja behet me autobus modern dhe te pershtatshem per udhetime te gjata. Rrugetimi behet permes Greqise. Udhetim behet gjate nates me pauza gjate rruges per pushime dhe formalitete kufitare.

 

 

 

Dita e dyte :

_______________________________

Arrtja ne vendin e caktuar ne oret e hershme te mengjesit. Shetitje me pamje panoramike te qytetit me udheheqes lokal te licensuar. Shetitje neper Kanalin e Romes, Taksim, Ak Saraj, Xhamine e Bajazitit, Univerzitetit dhe te Hipodromit. Vizite fakultative te Pallates Top Kapi – muze ne te cilin ndodhet shpata e profetit Muhammed, Aja Sofia – kisha me e madhe e ndertuar ne kohen e perandorise Bizantiane, me vone e shendrruar ne xhami, Xhamia e Kalter ( e ashtuquajtur per shkak te ngjyrave te cilat dominojne ne muret e saje e kalter, gjelbert dhe e bardha), dhe vizita e Xhamise te ashtuquajtur Xhamia e Sulltan Ahmedit e ndertuar nen urdherin e Sulltan Ahmedit dhe ka qenje xhamia e pare ne Perandorine Osmane e cila ka gjithsej 6 minare. Mundesine per te vizituar tankun nentokesor , 14M nen nivelin e tokes, me siperfaqe prej 9.800m2, gjendet ndermjet Hipodromit dhe Aja Sofise dhe eshte e njohur per shtyllat e saja. Ne Kohen e Bizantise ky tank nentoksore e furnizonte Konstandinopolin me uje. Kohe e lire per shetitje individuale ne Qarshine me te madhe Kapali Qarshine ( e hapur ne vitin 1461 me mbi 4000 shitore) Kohe  e lire per pregaditje per festen e 8 Marsit ( nata Gala ) ne bosfor me darke dhe pije te pa kufizuara jo alkoholike – 20 euro per person ( e pa tjetersueshme ) 

 

 

 

Dita e trete :

__________________________________

Vakti I mengjesit. Pas mengjesit behet nisja e grupes per shetitje fakultative me anije neper Bosfor me mundesine e vetme per pamje panoramike te pallateve nga te dyja anet e Bosforit, si dhe pamje e urave te cilat lidhin pjesen e Europes me ate te Azise, vizite te pallates glamuroze Dolme Bahce Saraj rezidenca e fundit e Sulltanit te Osmanelinjeve. Pastaj vijon vizita e pjeses Aziatike te vendit Camilxhi (vendi ne te cilin shtrihet pamje madheshtore e Stambollit). Ne oret e mesdites vijon shetitje fakultative e nderteses me te madhe ne Stamboll Sapphire Seyire Terasi (263M) me proeksion 4D. Ne mbremje darke fakultative ne Nacional restoran. Sistemimi neper dhomat e hotelit.

 

 

 

 

 

 

 

Dita e katert :

______________________________________

Vakti I mengjesit. Pas ngrenies se mengjesit behet clajmerimi nga hotelit dhe nisja e gupit per Maqedoni me pauze gjate rruges ne qendren per shoping Forum me mundesi individuale te Akuariumit. Ne oren 15:00 nisja e gupit per Maqedoni. Udhetimi behet gjate nates me pauza rrugore.

 

 

Arritja ne Kumanove ne oret e hershme te mengjesit .

 

Per kete udhetim nevoitet pasaporte biometrike, e vlefshme  të paktën 3 muaj nga dita e kthimit

 

 

 

 

Ne cmim jane te perfshira :

 • Transporti me autobuse neper relacionet e permendura ne programe
 • Vendosja ne hotel Holiday INN 5* ne baze (HB)
 • Udheheqes turistik profesional
 • Organizimi dhe shoqerimi rrugore

 

 

 

 

Ne cmim nuk jane te perfshira :

 • Shetitja në Bosfor 20 EURO ( NATA GALA )
 • Bileta hyrese ne Dolma Bahce  15 E
 • Bileta hyrese ne Aja Sofia 15 E
 • Safir Sehir  15 E
 • Verejtje : Te të vizitohen të gjitha vendet e lartpermendura

CMIMI I ARAZHMANIT PER PERSON     119 euro

 

 

 

 

 

 

 • Për këtë paketë Vlejne KUSHTET E PËRGJITHSHME TË A.T DEBI TURS DHE SKTM .
 • Per zbatimin e kësaj marrëveshje kërkohet minimum prej 40 udhëtarëve, përndryshe afati i fundit për raportim në lidhje me një anulim të mundshëm të marrëveshjes jo më vonë se 5 ditë para nisjes. Organizatori i udhëtimit mban të drejtën për të ndryshuar rendin e përmbajtjes individuale të programit (bllokim trafiku, greva lokale, paralajmërime lokale, vonesa të udhëtarëve, mospërputhje me emërimin e planifikuar paraprakisht nga agjencia, etj.) Kërkoni një kontratë dhe sigurim.

Политика на OFERTE PER STAMBOLL – TURQI 8 MARSI 

14:00
12:00

Услугите на OFERTE PER STAMBOLL – TURQI 8 MARSI 

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • СОБНА ПОСЛУГА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФИТНЕС ОБЈЕКТ
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

OFERTE PER STAMBOLL – TURQI 8 MARSI  Истанбул, Турција

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло