DebitursDebiturs
Forgot password?

Iceberg 4*

Достапност на аражманот

ICEBERG / 4* / BOROVETC
ПОЛУПАНСИОН A 17.12.2017 28.12.2017 B 29.12.2017 02.01.2018 C 03.01.2018 14.01.2018 A 15.01.2018 28.01.2018 C 29.01.2018 18.02.2018 A 19.02.2018 06.03.2018 D 07.03.2018 05.04.2018 E 06.04.2018 09.04.2018
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 55 99 66 55 66 55 50 /
1 Возр+1 Дете (0-11,99) 55 99 66 55 66 55 50 /
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 55 99 66 55 66 55 50 /
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 69 124 83 69 83 69 62 /
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 55 99 66 55 66 55 50 /
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 69 124 83 69 83 69 62 /
DBL VIP ДВОКРЕВЕТНА ВИП СОБА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 66 119 77 66 77 66 55 /
1 Возр+1 Дете (0-11,99) 66 119 77 66 77 66 55 /
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 66 119 77 66 77 66 55 /
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 83 149 96 83 96 83 69 /
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 66 119 77 66 77 66 55 /
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 83 149 96 83 96 83 69 /
APPARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 110 198 132 110 132 110 77 /
3 Возрасни лица 110 198 132 110 132 110 77 /
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 110 198 132 110 132 110 77 /
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 110 198 132 110 132 110 77 /
APARTAMENT VIP АПАРТМАН ВИП
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92 /
3 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92 /
4 Возрасни лица 132 231 143 132 143 132 92 /
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92 /
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92 /
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 132 231 143 132 143 132 92 /
RELEASE DAYS 15//14 30//45 15//14 15//14 15//14 15//14 7//7 14//14
                 
Период на продажба Период на престој Промоции
14.03.2017 28.01.2018 15.01.2018 28.01.2018 7=6, 14=12 ноќевања
14.03.2017 31.03.2018 05.03.2018 31.03.2018 7=6, 14=12 ноќевања
14.03.2017 31.03.2018 05.03.2018 31.03.2018 6=5 ноќевања
Термини Цена по лице
01.12.20173,410ден
Хотел
4 ѕвезди
Бугарија
Боровец
+38972311810
14:00
12:00

Iceberg 4*

Локација:

Ова е нов луксузен хотел, лоциран 200м од центарот на Боровец и 150м од почетната станица на гондола лифтот.

Сместување:

Последен пат реновиран во 2008 г., 7 ката и 2 лифта и 104 стандардни и луксузни соби и апартмани.

Двокреветни соби: (макс.2+1 лица, 34м²)-брачен или твин кревети, дополнителниот кревет е фотелја на извлекување.

Апартмани и VIP апартмани (макс.2+2 лица, 67м²)- две соби со брачен кревет во секоја од нив.

Сите соби и апартмани имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, мини бар, интернет, телефон, купатило со туш и када.

VIP апартманите и двокреветните соби се наоѓаат на последните два ката (6-ти и 7-ми кат) и луксузен ентериер – ѕидовите се декорирани со тапети, завеси, плазма ТВ, бањарка и папучи. Истотака VIP апартманите на последниот кат се со спуштен плафон.

Содржина:

Рецепција со сефови за издавање, менувачница, собна послуга, Wi-Fi во јавните простории, Лоби бар со камин, Рибен ресторан“Caribbean bar” веднаш до базенот, бар покрај базенот, ноќен клуб, интернет соба, конференциска сала, доктор на барање, фризер, ски гардероба.

 • Деца:  Кревети за бебиња, столици за деца во ретораните, дел за деца во базенот, игралиште за деца, електронски игри (се наплатуваат).
 • Безпалтни услуги:  користење на внатрешниот базен, џакузи и фитнес.
 • Услуги кои се наплатуваат:  SPA третманите, масажа, сауна, пинг-понг, билијард.
 • Миленици  не се дозволени.
 • Паркинг:  Се наплатува 10лева на ден.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.

-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2017, со целосна уплата до 05.11.2017
-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, со целосна уплата до 05.12.2017

Политика на Iceberg 4*

14:00
12:00

Услугите на Iceberg 4*

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ТОПЛА КАДА
 • ФИТНЕС ОБЈЕКТ
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Iceberg 4* Боровец, Бугарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло