DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Vista Mare

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
01.07.20182,418ден
Хотел
Албанија
Ксамил
00389 72 311 810
14:00
12:00

E vendosur në qendër të Ksamil, Hotel Vista Mare ofron një restorant në vend që shërben enët ndërkombëtare dhe mesdhetare. Pronës ofron falas Wi-Fi dhe 200 metra nga plazhi. Parku Kombëtar Butrint i mbrojtur nga UNESCO është 3 km larg.
Të gjitha dhomat dhe suitat vijnë me një ballkon të mobiluar me pamje nga Adriatiku apo Liqeni i Butrintit. Amenities përfshijnë ajer te kondicionuar, një TV kabllor banesë-ekran dhe një tavolinë pune. Banjo private vijnë me dush, tharëse flokësh dhe tualete falas.

Vista Mare Hotel ka një tavolinë para 24 orësh dhe gjithashtu ofron një bar në vend me një tarracë verore që hapet në kopshtin e pronës. Tours dhe ekskursione mund të organizohen në tryezën e pritjes.

Aeroporti i Korfuzit është rreth 70 km larg dhe mund të arrihet me traget nga Sarandë. Parkim falas private është në dispozicion në faqen.

Sipas rishikimeve të pavarura, mysafirët tanë e adhurojnë këtë pjesë të destinacionit Ksamil.

Се наоѓа во центарот на Ксамил, Хотел Виста Маре нуди ресторанот на самото место служи интернационални и медитерански јадења. На имотот нуди бесплатен WiFi пристап и е 200 метри од плажа. Националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО, е 3 километри.
Сите соби и апартмани доаѓаат со опремени балкон кој гледа или на Јадранското Море или на Бутринт Езеро. Услуги вклучуваат климатизација, рамен екран кабловска телевизија и работна маса. Приватниот бањи доаѓаат со туш, фен и бесплатен тоалети.

Виста Маре Хотелот располага со 24-часовна пред бирото и нуди он-сајт бар со летна тераса која се отвора за градината на имот. Тури и екскурзии може да се организира на рецепцијата.

Аеродромот Корфу е околу 70 километри и може да се стигне преку ферибот од Сарнанда. Слободен приватен паркинг е достапна на сајтот.

Според независните критики, нашите гости го сакаат овој дел од дестинацијата Ксамил.

 

__________________________________________________________

Hotel  – Vista Mare

Ксамили- Ksamil

BB ( Fjetje – Mengjes )

BB ( Доручек )

HB ( Fjetje – Mengjes – Dark)

HB ( Доручек – Вечера )

FB ( Fjetje – Mengjes – Drek – Dark )

FB ( Доручек , Ручек , Вечера )

39 еuro

39 еуро

– еuro

– еуро

– euro

– еyрo

Политика на Hotel Vista Mare

14:00
12:00

Услугите на Hotel Vista Mare

  • WI FI
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Vista Mare Ксамил, Албанија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло