DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Sofra e Prizrenit

Достапност на аражманот

6 Net e 7 Dit - 150 euro per person te perfshira fjetja , mengjes, dark shazllone . deri ne muajin Korrik !

 • baza BB (Fjetje mengjes ) dhomat 3- she ne Korrik                    22 euro
 • baza HB (Fjetje mengjes dhe dark ) dhoma 3-she ne Gusht      27 euro
 • baza FB (Fjetje , mengjes , drek dhe dark ) per muajin Gusht dhe Korrik 24 euro
 • shazllonet ne aranzhmanin individual paguhen 3 euro ne dit per person.

6 ноќевања и 7 дена - 150 евра со вклучено вклучено преноќување, појадок, вечера и лежалки за плажа до Јули месец.
 • ББ основа (ноќевање со појадок) 3 - креветна соба во Јули           22 евра
 • HB основа (кревет појадок и вечера) 3- креветна соба во Август 27 евра
 • FB основа (ноќевање, појадок, ручек и вечера) за Август и Јули 24 евра
 • Лежалки за плажа на индивидуалните аранжмани се наплаќат  3 евра на ден по лице
   
Термини Цена по лице
14.06.20179,300ден
Хотел
3 ѕвезди
Албанија
Драч
00389 72 311 810
7 вечери

Hotel Sofra e Prizrenit

 

Hotel Sofra e Prizrenit, e vendosur në Arapaj, Durrës, është një zgjedhje popullore për udhëtarët. Hoteli shtrihet nga qendra e qytetit dhe siguron qasje në objekte të rëndësishme të qytetit. Me vendndodhjen e tij të përshtatshme, hoteli ofron qasje të lehtë në destinacionet e qytetit të cilat duhet të shihen.

Objektet dhe shërbimet e ofruara nga Sofra e Prizrenit Hotel sigurojnë një qëndrim të këndshëm për mysafirët. Për të përmendur disa nga objektet e hotelit, ka të lirë Wi-Fi në të gjitha dhomat, sigurinë 24-orëshe, tavolinë para 24 orësh, ruajtjen e bagazheve, Wi-Fi në vende publike.

30 dhoma të përhapura në 4 kate ofrojnë një shtëpi të ngrohtë dhe të këndshme larg shtëpisë. Pajisje moderne moderne të tilla si qilima, produktet e pastrimit te rrobave, pasqyrë mund të gjenden në dhoma të zgjedhura. Gjatë gjithë ditës ju mund të shijoni atmosferën relaksuese të kopshtit. Zbuloni një përzierje të angazhuar të shërbimit profesional dhe një koleksion të gjerë karakteristikash në Sofra e Prizrenit Hotel.


Хотел Софра е Призренит, се наоѓа во Arapaj, Драч, е традиционален избор за патниците. Хотелот се наоѓа од центарот на градот и обезбедува пристап до важени градски објекти. Со пригодена локација, хотелот нуди лесен пристап до дестинации во градот, кои треба да се посетат

Објектите и услугите од Хотел Софра е Призренит се обезбедени за гостите да имаат пријатен престој. Да ги именуваме неколку од услугите на хотелот, има бесплатен Wi-Fi во сите соби, 24-часовна безбедност, 24-час пред бирото, Соба за багаж, Wi-Fi во јавни површини.

30 соби кои се шират над 4 спрата обезбедубаат топол и пријатен дом далеку од дома. Модерни удобности како што се теписи, средства за чистење, перење алишта, постелнина, увид може да се најдат во одредени простории. Во текот на денот можете да уживате во релаксирачка атмосфера на градината. Откријте ангажирање спој на професионална услуга и широк спектар на функции во Хотел Софра е Призренит.

 

Политика на Hotel Sofra e Prizrenit

Услугите на Hotel Sofra e Prizrenit

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Sofra e Prizrenit Драч, Албанија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло