DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Skampa

Достапност на аражманот

 • Double Room 25 euro including breakfast 

 • Triple rooms 25 euro including breakfast 

 • Quadriple room 30 euro including breakfast 

 • Quintuple room 35 euro incluading breakfast

  Price per person
 • HB (accomodation , breakfast , dinner ) -- 16 euro

 • FB (accommodation , breakfast , lunch , diner ) -- 19 euro

 • Children 0.6 free ; 06 - 11  (-40% )

Термини Цена по лице
28.05.2017992ден
Хотел
2 ѕвезди
103
Драч
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Hotel Skampa

 

Rreth Hotel Skampa

Hotel Skampa në Durrës është i rrethuar nga një kopsht i gjelbër dhe i pajisur me një pishinë, një bar dhe restorant që ofron kuzhinë tradicionale dhe mesdhetare. Hoteli ndodhet vetëm disa hapa nga një plazh me rërë. Free Wi-Fi dhe parking janë dhënë. Të gjitha dhomat janë të mobiluara me ajër të kondicionuar, dush ose vaske në banjo private dhe tualetin falas. Një TV kabllor, një minibar dhe një tavolinë janë gjithashtu në dispozicion në çdo dhomë. Disa dhoma ofrojnë një pamje unike nga ballkoni. Pishina në natyrë shpesh përmban muzikë dhe një disk jokey, ndërsa një shesh lojrash për fëmijët është në dispozicion. Shërbimi në dhomë është në dispozicion dhe tavolina e pritjes është e hapur 24 orë në ditë. Qendra e Durrësit është 10 km larg. Rripi i gjatë me rërë 20 km shtrihet nga hoteli në qendër të qytetit. Qyteti i Tiranës mund të arrihet në 40 km. Aeroporti i Tiranës është 37 km larg.

______________________________________________________________________________________________________

За Хотелот Скампа

Хотелот Скампа во Драч е опкружен со зелена градина и располага со базен, бар и ресторан кој нуди традиционална и медитеранска кујна. Хотелот се наоѓа на само неколку чекори од песочна плажа. Бесплатен Wi-Fi и паркинг се предвидени. Сите соби се опремени со климатик, туш или када во купатило и слободни тоалети. Кабловска телевизија, минибар и биро исто така се достапни во секоја соба. Некои соби обезбедуваат уникатен поглед од балконот. На отворен базен често се одликува со музика и дискови jokey, додека игралиште за деца е на располагање. Перална услуга е достапна и пред бирото е отворена 24 часа на ден. Центарот на Durrës е 10 километри. На 20 километри долга песочна плажа лента се протега од хотелот до центарот на градот. Градот Тирана може да се постигне во 40 км. Аеродромот во Тирана е 37 километри.

Политика на Hotel Skampa

14:00
12:00

Услугите на Hotel Skampa

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Skampa Драч, 103

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло