DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

Достапност на аражманот

                                                                     EARLY BOOKING 15% попуст за уплата до 01.02.2018  |  10% попуст за уплата до 01.03.2018  |  5% попуст за уплата до 01.04.2018
"Pilalidis" 3* Пефкохори термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
бр. ноќи 7 7 7 7 * * * * * * * 7 7 7 7 7 7
1/2+1 студио 110 140 165 190 360 375 395 395 395 395 395 195 165 135 100 80 65
1/3+1 студио 120 150 185 210 390 405 425 425 425 425 425 215 185 145 110 85 70
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио цени по лице со превоз
Термини Цена по лице
02.06.20186,828ден
Хотел
3 ѕвезди
Грција
Пефкохори
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

Хотел “Pilalidis” се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на пефкохори.
Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фолтељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација за фамилии со 1 дете или парови по 2 лица. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија (на приземје и 1-ви кат) со комплетно опремена мини кујна со фрижидер од 40l со мала комора, едно пошироко (120cm) легло и едно регуларно легло, клима (со доплата), купатило, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Ви посакуваме пријатен престој.

______________________________________________________________________________________________________

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то возрасно лице и 1 или 2 деца до 12 год. – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио плаќаат минимум 2 лица | Дете до 12 год. се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • –  Максимално сместување:
  – во 1/2+1 Студиo – 2 возрасни и 1 дете до 12 години;
  – во 1/3+1 Студио – 2 возрасни и 2 деца до 12 години или 3 возрасни и 1 дете до 12 години.
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија.
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

______________________________________________________________________________________________________

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  Доплата за туристичка такса – околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за клима – 5€ од ден, на рецепција во Хотелот;
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

 

Политика на Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

14:00
12:00

Услугите на Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)   04:15h  
 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред Стадионот)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол на автопат)  06:15h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол - кружен тек) 06:00h
 Удово:  (бензинска, Макпетрол)  06:45h
 Г.П. Богородица   (бензинска, Oкта / Богородица)  07:30h
 Поаѓање од Пефкохори:  15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (на 10m од хотелот)

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори Пефкохори, Грција

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло