DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel New Heaven

Достапност на аражманот

Cmimet jane te dhena deri me daten 15- korrik
 • Dhoma 2-she me dopio krevat 37 euro me megjes
 • Dhoma 3-she me krevate teke 42 euro me mengjes
 • Dhoma 4-she  me dopio dhe krevate teke 52 euro me mengjes

Nga 15 - Korriku
 • Dhoma 2-she 67 euro me mengjes
 • Dhoma 3-she 75 euro me mengjes
 • Dhomat 4 she 102 euro me mengjes

Цените cе дадени до 15 Јули
 • Дво креветни соби со допио кревет  37 евра со појадок
 • Тро креветни соби со поединечни кревети 42 евра со појадок
 • Четири креветни соби со допио и поединечни кревети 52 евра со појадок

Од 15 Јули
 • Дво креветни соби 67 евра со појадок
 • Тро креветни соби 75 евра со појадок
 • Четири креветни соби 102 евра со појадок
Термини Цена по лице
14.06.20172,294ден
Хотел
3 ѕвезди
103
Саранда
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Hotel New Heaven – Sarand

Hotelot Ndodhet 400 m nga qendra e Sarandës, Hotel New Heaven ndodhet pranë plazhit të tij privat me loungers dhe cadra falas. Ka një bar, dhomë ngrënie dhe një dyqan të vogël suveniresh. Parkim falas private dhe pa Wi-Fi janë në dispozicion.

Të gjitha dhomat janë me ajër të kondicionuar dhe ofrojnë TV satelitor, minibar dhe një banjo private me dush, tharëse flokësh dhe tualete falas. Disa njësi kanë një ballkon, ndërsa disa kanë një pamje të detit.

Një restorant që shërben ushqim lokal dhe ndërkombëtar mund të arrihet në 10 m. Ka një plazh publik 500 m larg, ndërsa një agjenci turistike që organizon udhëtime ditore dhe ekskursione mund të gjendet 400 m larg.

Kalaja Lekursi ndodhet 3.5 km larg, dhe ofron pamje unike me pamje Sarandën. Ishulli i Korfuzit mund të arrihet me anije në 1 orë, ndërsa Parku Kombëtar i Butrintit, i mbrojtur nga UNESCO, është 18 km larg.

Stacioni kryesor i autobusave është 1 km nga prona, ndërsa një port traget mund të arrihet në 1 km. Autobusët lokalë ndalen drejtë në vend me linja për plazhet e Sarandës.

Kjo është pjesa e preferuar e mysafirëve tanë në Sarandë, sipas rishikimeve të pavarura.

Ne flasim gjuhën tuaj!


Хотелот се наоѓа на 400 метри од центарот на Саранда, Хотел се наоѓа во близина на приватна плажа со бесплатни лежачки и чадори. Поседува бар, трпезарија и мала продавница за сувенири. Слободен приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi се достапни.

Сите соби се климатизирани и нудат сателитска ТВ, минибар и приватна бања со туш, фен и бесплатен тоалети. Некои единици имаат балкон, а некои имаат поглед на море.

Ресторанот служи локални и меѓународни храна може да се постигне до 10 м. Јавната плажа е одалечена 500 метри, додека туристичка агенција која организира патувања и екскурзии може да се најде на 400 метри.

Lekursi замокот се наоѓа 3,5 километри, и нуди уникатен поглед на Саранда. островот Крф може да се постигне со брод во еден час, додека на Националниот парк Бутринт, под заштита на УНЕСКО, е 18 километри.

Главната автобуска станица е на 1 км од имотот, а ферибот пристаниште може да се постигне во 1 км. Локалните автобуси затануваат  право  со линии на плажите на Саранда.

Ова е омилен дел од нашите гости во Саранда, според независните коментарите.

Ние го зборуваме вашиот јазик!

Политика на Hotel New Heaven

14:00
12:00

Услугите на Hotel New Heaven

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel New Heaven Саранда, 103

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло