DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Epirus

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
01.07.20183,100ден
Хотел
Албанија
Саранда
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

 

Hotel Epir në Sarandë një nga pjesët më të bukura të Shqipërisë. Ajo është e vendosur në një gji të hapur detin e Detit Jon në Mesdheun qendror pranë Sarandës janë mbetjet e qytetit të lashtë të Butrintit, Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Porti i Ferizajit të Sarandës është në një distancë prej 800 metrash. Aeroporti Ioannis Kapodistrias në ishullin e Korfuzit mund të arrihet në një udhëtim me varkë 45 minuta. Ofrimi i loungers diellit dhe cadra falas në plazhin me rërë të drejtë në front, elegante Epirus Hotel ofron dhoma me ajër të kondicionuar dhe studiot me TV kabllor, të lirë Wi-Fi dhe parkim falas. Hoteli gjithashtu ka 2 bare plazhi dhe një restorant. Gëzoni detin e pastër strehimin luksoz dhe gastronominë tradicionale shqiptare.

 

Хотел Епир во Саранда е еден од најубавите делови на Албанија. Се наоѓа на отворен морски залив на Јонеанското Море во централниот Медитеран. Во близина на Саранда се остатоци од античкиот град Бутринт, Светско наследство на УНЕСКО.

Саранда Фери пристаниште е на растојание од 800 метри. Аеродромот Јоанис Каподистриас на островот Крф може да се стигне во 45-минутно возење со брод. Обезбедува бесплатни шезлонги и чадори на големата песочна плажа пред себе, елегантен епирус Хотелот нуди климатизирани соби и студија со кабловска телевизија, бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг. Хотелот, исто така, има 2 плажа барови и ресторан. Уживајте во чистото море луксузно сместување и традиционалната албанска гастрономија.

 

__________________________________________________________

Hotel  – Epirus

Саранда- Sarandë

BB ( Fjetje – Mengjes )

BB ( Доручек )

HB ( Fjetje – Mengjes – Dark)

HB ( Доручек – Вечера )

FB ( Fjetje – Mengjes – Drek – Dark )

FB ( Доручек , Ручек , Вечера )

50 еuro

50 еуро

– еuro

– еуро

– euro

– еyрo

 

Политика на Hotel Epirus

14:00
12:00

Услугите на Hotel Epirus

  • WI FI
  • БАЗЕН
  • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Epirus Саранда, Албанија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло