DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Blue Sky 4*

Достапност на аражманот

 1. 11/06 - 30/06
 2. 01/09 - 15/09
 • Dhoma dyshe teke                                                               37 euro
 • Dhoma dyshe                                                                         42 euro
 • Dhoma dyshe me pamje nga deti                                   47 euro
 • Dhoma treshe                                                                         52 euro
 • Dhoma treshe me pamje nga deti                                   57 euro
 • Dhoma katershe me krevat tek                                        62 euro
 • Dhoma katershe me krevat tek me pamje nga deti   67 euro
 • Suite me pamje nga deti                                                                               112 euro
 1. 01/07 - 15 - 07
 2. 21/08 - 31/08
 • Dhoma dyshe                                                                                      64 euro
 • Dhoma dyshe me pamje nga deti                                                69 euro
 • Dhoma treshe                                                                                     75 euro
 • Dhoma treshe me pamje nga deti                                               79 euro
 • Dhoma katershe me krevat tek                                                    86 euro
 • Dhoma katershe me krevat tek me pamje nga deti              92 euro
 • Suite me pamje nga deti                                                                132 euro
   
11/06 - 30/06 01/09 - 15/09
 • Двокреветна соба со  поделени кревети                             37 евра
 • Двокреветна соба                                                                           42 евра
 • Двокреветни соби со поглед кон море                                 47 евра
 • Трокреветни соби                                                                           52 евра
 • Трокреветни соби со поглед кон море                                  57 евра
 • Четирикреветни соби                                                                   62 евра
 • Четирикреветни соби цо поглег кон море                          67 евра
 • Suite со поглед кон море                                                             112 евра
 1. 01/07 - 15-07
 2. 21/08 - 31/08
 • Двокреветна соба                                                                          64 евра
 • Двокреветни соби со поглед кон море                                69 евра
 • Трокреветни соби                                                                          75 евра
 • Трокреветни соби со поглед кон морето                            79 евра
 • Четирикреветни соби                                                                  86 евра
 • Четирикреветни соби со поглед кон море                         92 евра
 • Suite со поглед кон море                                                            132 евра
 
Термини Цена по лице
11.06.20172,269ден
Хотел
4 ѕвезди
103
Саранда
+38972311810
14:00
12:00
7 вечери

Hotel Blue Sky 4* Sarande

Kjo pronë është 2 minuta më këmbë nga plazhi. Hotel Blue Sky është vendosur 2 km nga qendra e Sarandës  që nga viti 2014, hoteli ka një plazh privat me guralecë me shazllone dhe cadra, vetëm 100 m larg. Restoranti  ofron specialitete vendore, ndërsa të gjitha dhomat ofrojnë ballkone me pamje nga deti Jon dhe ishulli i Korfuzit ose malet përreth.

Çdo dhomë në Blue Sky përmban ajër të kondicionuar, një TV satelit të sheshtë, një gardërobë, një minibar dhe një tavolinë. Banjo private ofron dush, ndërsa ballkoni i mobiluar mbikëqyr malet ose detin.

Free Wi-Fi është në dispozicion në të gjithë hotelin. Mëngjesi shërbehet çdo ditë në restorantin në vend. Përveç restorantit, ka edhe një piceri. Mysafiret mund të parkojë falas në parkingun e hotelit. Zona private e plazhit është në dispozicion të mysafirëve nga viti 2014.

Kalaja e Sarandës është 4 km larg nga Blue Sky, ndërsa Parku Arkeologjik i Butrintit 15 km. Ksamili ofron plazhe të bukura, vetëm 10 km larg nga prona. Kufiri grek mund të arrihet me makinë në 15 minuta.

Autobusët me lidhje të shpeshta në qendrën e qytetit ndalojnë para hotelit. Himara është 55 km larg nga Hotel Blue Sky.

Ne flasim gjuhën tuaj!


Овој имот е 2 минути пешачење од плажа. Блу Скај Хотелот се наоѓа на 2 километри од центарот на Саранда од 2014 година, во хотелот има приватна песочна плажа со лежалки за плажа и чадори за сонце, на само 100 метри подалеку. Ресторанот нуди локални специјалитети, а сите соби имаат балкони со поглед на Јонското Море и на островот Крф или околните планини.

Секоја соба во Блу ​​Скај има клима уред,  сателитска ТВ со рамен екран, гардероба, минибар и биро. Приватната бања нуди туш, додека опремените балкони се со поглед кон планина или море.

Бесплатен Wi-Fi е на располагање. Појадокот се служи секојдневно во ресторанот на хотелот. Покрај ресторанот, постои и една пицерија. Гостите можат да паркираат бесплатно во пракингот на хотелот. Приватна плажа е на располагање на гостите од 2014 година.

Замокот на Саранда е на 4 километри од Блу Скај, и археолошки парк Бутринт е 15 км одалечен. Ксамил нуди прекрасни плажи, само 10 километри од имотот. Грчката граница може да се стигне со автомобил за 15 минути.

Автобуси со чести врски до центарот на градот застануваат право во предниот дел на хотелот. Химара е 55 километри одалечена од Блу Скај Хотел.

Ние го зборуваме  вашиот јазик!

 

Политика на Hotel Blue Sky 4*

14:00
12:00

Услугите на Hotel Blue Sky 4*

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Blue Sky 4* Саранда, 103

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло