DebitursDebiturs
Forgot password?

Hotel Baboviq

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
01.07.201815,500ден
Хотел
Црна гора
Чан
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Hotel Baboviq
Vetëm 250 metra nga plazhi, Hotel Babovic ka dhoma moderne të pajisura me tre krevate (krevat dopio dhe një të vetme). Çdo dhomë ka tualet e vet, frigorifer, TV, ajer te kondicionuar, i cili është i përfshirë në çmim dhe tarracë. Dieta është në një restorant brenda një hoteli me gjysmë bordi dhe përfshin mëngjesin (shuplakë) dhe darkë (një zgjedhje e dy vakte). Hoteli ka barin e saj të barit Vela Beach Bar. Hoteli ka parkim të lirë për away.In saj një pronë ka internet Wi-Fi (për shpejtësi dhe forca e sinjalit, agjencia nuk mund të garantojë sigurinë).

 

Хотел Бабовиќ
На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен). Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).\

 

СМЕНА ПЕРИОД ЦЕНА
1 20.06-29.06 235
2 29.06-08.07 250
3 08.07-17.07 265
4 17.07-26.07 275
5 26.07-04.08 275
6 04.08-13.08 275
7 13.08-22.08 265
8 22.08-31.08 250
9 31.08-09.09 215

*Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полупансиони /појадок и вечера/ со вклучен превоз).

Прво дете до 13.99 год. ПОПУСТ 50% од цената на аранжманот.
Второ дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра).
*Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.
*Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
*Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евро = 62ден.).

Поаѓање за Црна Гора
Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот
Кавадарци 03.00 часот (пумпата кај Росоман)
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот
Поаѓање од Сутоморе – 16,00 часот
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

* Çmimet janë shprehur në euro dhe i referohen Marrëveshjeve PAKETE PËR PERSONAT (9 gjysmë bordi / mëngjes dhe darkë / me transport të përfshirë).

Fëmija i parë deri në 13.99 vjet. ZBRIT 50% të çmimit të marrëveshjes.
Fëmija i dytë deri në 13.99 vjet. – GRATIS (një shtesë për transport 40 euro / nuk përdor një krevat).
Ulje është e vlefshme për strehim me dy të rritur (në një dhomë treshe)
Fëmija deri në 5 vjeç. i cili nuk përdor një krevat – GRATIS (një shtesë për transport 20 euro).
* Reduktim për udhëtim me transportin e vet – 20 euro.
* Të gjitha zbritjet për fëmijët janë të vlefshme për strehim me dy të rritur.
* Çmimi nuk përfshin një taksë turistike që paguhet në vend.
* Çmimet janë shprehur në euro për pagesën në ekuivalent të denarit (1 euro = 62 den.).

Nisja në Mal të Zi
Prilepi (autobusi i vjetër) – 02.00 orë
Kavadar 03.00 (pompë pranë Rosoman)
Veles (Pompë Makpetrol, përballë motelit Maqedoni) 04.00
Shkupi (Dekorimi i Pemës) – 05.00
Nisja nga Sutomore – 16:00
Ne kërkojmë që pasagjerët të jenë në pikat e nisjes 15 minuta para nisjes.
Për shkak të trafikut të dendur gjatë verës ne jemi të sigurt disa vonesa për të cilat kërkojmë falje paraprakisht.

Политика на Hotel Baboviq

14:00
12:00

Услугите на Hotel Baboviq

  • WI FI
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА

Преглед на оценки (0 оценки)

Hotel Baboviq Чан, Црна гора

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло