DebitursDebiturs
Forgot password?

Green Life Ski & Spa Resort 4*

Достапност на аражманот

GREEN LIFE SKI & SPA RESORT / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A 01.11.2017 21.12.2017 B 22.12.2017 26.12.2017 C 27.12.2017 01.01.2018 D 02.01.2018 06.01.2018 E 07.01.2018 20.01.2018 A 21.01.2018 27.01.2018 F 28.01.2018 10.02.2018 E 11.02.2018 05.03.2018 A 06.03.2018 31.03.2018
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 53 77 132 92 73 53 75 73 53
1 Возр +1 Дете (0-11,99) 53 77 132 92 73 53 75 73 53
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 42 62 132 92 58 42 60 58 42
1 Возр +2 Деца(0-11,99)(0-11,99) 53 77 132 92 73 53 75 73 53
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 53 77 132 92 73 53 75 73 53
SUPERIOR СУПЕРИОР ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 65 89 157 101 83 65 85 83 65
2 Возрасни лица 65 89 157 101 83 65 85 83 65
1 Возр +1 Деца (0-5,99) 52 71 157 101 66 52 68 66 52
1 Возр +1 Дете (6-11,99) 65 89 157 101 83 65 85 83 65
1-BED ROOM APARTAMENT 1 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 72 108 180 120 96 72 99 96 72
3 Возрасни лица 72 108 180 120 96 72 99 96 72
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 72 108 180 120 96 72 99 96 72
2 Возр +2 Деца(0-11,99)(0-11,99) 72 108 180 120 96 72 99 96 72
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 72 108 180 120 96 72 99 96 72
2-BED ROOM APARTMENT 2 СПАЛЕН АПАРАТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 121 169 248 194 155 121 160 155 121
5 Возрасни лица 121 169 248 194 155 121 160 155 121
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 121 169 248 194 155 121 160 155 121
4 Возр +2 Возр(0-11,99)(0-11,99) 121 169 248 194 155 121 160 155 121
RELEASE DAYS 5//3 7//5 16//14 7//5 7//5 5//3 7//5 7//5 5//3
                   
Период на продажба Период на престој Промоции  
18.05.2017 27.01.2018 07.01.2018 27.01.2018 5=4, 7=6, 9=8, 10=9, 14=12, 21=17  
02.08.2017 05.03.2018 22.01.2018 05.03.2018 5=4, 7=6, 9=8, 10=9, 14=12, 21=17  
18.05.2017 31.03.2018 27.02.2018 31.03.2018 5=4, 7=6, 9=8, 10=9, 14=12, 21=17  
                   
Доплати Период на продажба Период на престој Возрасни Деца  
Год од До Цена  
Нового.вечера(задолжителна) 18.05.2017 31.12.2017 31.12.2017 31.12.2017 85 EUR 6 11,99 40 EUR  
Полупансион 18.05.2017 31.03.2018 01.11.2017 31.03.2018 11 EUR 6 11,99 5 EUR  
Божиќ.вечера(задолжително) 02.08.2017 25.12.2017 25.12.2017 25.12.2017 20 EUR 6 11,99 10 EUR  
                   
Период од До Политика на отказ
01.11.2017 21.12.2017 Отказ од 3 до 30 дена од пристигање, без пенали
22.12.2017 26.12.2017 Отказ од 5 до 30 дена пред пристигање, без пенали
27.12.2017 01.01.2018 Отказ од 14 до 30 дена пред пристигање, без пенали
02.01.2018 06.01.2018 Отказ од 5 до 30 дена пред пристигање, без пенали
07.01.2018 20.01.2018 Отказ од 5 до 30 дена пред пристигање, без пенали
21.01.2018 27.01.2018 Отказ од 3 до 30 дена од пристигање, без пенали
28.01.2018 10.02.2018 Отказ од 5 до 30 дена пред пристигање, без пенали
11.02.2018 05.03.2018 Отказ од 5 до 30 дена пред пристигање, без пенали
06.03.2018 31.03.2018 Отказ од 3 до 30 дена од пристигање, без пенали
Термини Цена по лице
01.11.20173,286ден
Хотел
4 ѕвезди
Бугарија
Банско хотели загуп
00389 72 311 810
14:00
12:00
1 вечери

Green Life Ski & Spa Resort 4*

Модерни апартмани во прекрасно опкружување нудат поглед кон историскиот центар на Банско,Рила,Пирин.Голем број на комфортни соби,ресторан,бар,конференциска сала,спа центар.Комплексот се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин кој е заштитен од UNESCO.

Комплексот е на 2 км од центарот на Банско и 700 метра од гондолата. Има 8 блокови со 5 спрата и 5 лифта. Нуди бесплатен трансфер до гондолата.

Има вкупно 200 соба:двокреветни(40 м2), студиа(40 м2),апартмани( 60-80 м2) апартмани со две спални(80-120 м2)
Сите соби имаат цетрално греење,сателитска телевизија,мини бар,телефон,WI-Fi интернет,туш,фен,балкон.Француски лежај или 2 одвоени кревети, кауч, трпезарија, кујна.Прилагодено за 2 лица.
Апартмани со една спална имаат  соба за дневен престој со кујна,кауч и спална соба. Прилагодено за 4 возрасни.
Апартман со 2 спални има соба за дневен престој со кујна  и 2 спални соби и кауч.
Прилагодено за 6 возрасни лица. Некои од апартманите имаат камин (огревното дрво е со доплата на лице место)

 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
JKT

 

-15% Попуст за резервација направена до 30.10.2017, со целосна уплата до 10.11.2017
-10% Попуст за резервација направена до 30.11.2017, со целосна уплата до 10.12.2017

Политика на Green Life Ski & Spa Resort 4*

14:00
12:00

Услугите на Green Life Ski & Spa Resort 4*

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Green Life Ski & Spa Resort 4* Банско хотели загуп, Бугарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло