DebitursDebiturs
Forgot password?

BUDIMPESHTA 2018 Термин 07 Октомври

Достапност на аражманот

 Термин 07 Октомври  Термин 20 Октомври   1 ден  СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА Состанок  на групата на паркингот на спртската сала Борис Трајковски во 16.00 часот. Поаѓање за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење. 2 ден   БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина...  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел...  Ноќевање. 3 ден   БУДИМПЕШТА  - ВИЕНА – ПАНДОРФ  АУТЛЕТ Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Враќање во Будимпешта. 4 ден    БУДИМПЕШТА –СЕНТ АНДРЕА - СКОПЈЕ  Појадок. По појадокот одјавување од хотел.  Препорачуваме  посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта. Слободно попладне. Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 5 ден  СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во пладневните  часови ..   НАПОМЕНА За термин 20 Октомври, излетот за Ст. Андреа  ќе биде организиран на 22 Окт, а Виена на 23 Окт   ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 15 СЕПТЕМВРИ: 99/6.140 ден ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 109 / 6.760 ден     ЦЕНАТА  ВКЛУЧУВА: Превоз со модерен туристички автобус . Сместување во Будимпешта во Хотел 3* на база 2 ноќевања со појадок Организација на аранжманот Лиценциран туристички придружник на патувањето         ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: Разглед на Будимпешта со локален водич (10 ) Крстарење по Дунав (15 ) Излет Виена и шопинг центар Пандорф (35 ) Посета на Сент Андреа (10 ) Влезници за музеите и културно - историските споменици Задолжително  патничко осигурување 155 ден                 Доплата за еднокреветна соба 1.860 ден  
 • НАПОМЕНИ:
 • * За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 • * Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • * За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • * За уплати на “early booking” потребна е целосна уплата
 • * Попустите не се комбинираат
 • * Останатите услови на патување важат според годишниот програм на НЕХАР ТРАВЕЛ
 • * Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
Термини Цена по лице
07.10.20176,760ден
Хотел
3 ѕвезди
Унгарија
Будапест
00389 72 311 810
14:00
12:00
2 вечери

Политика на BUDIMPESHTA 2018 Термин 07 Октомври

14:00
12:00

Услугите на BUDIMPESHTA 2018 Термин 07 Октомври

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

BUDIMPESHTA 2018 Термин 07 Октомври Будапест, Унгарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло