DebitursDebiturs
Forgot password?

Bansko Spa & Holidays 4*

Достапност на аражманот

Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
7 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
06.01-13.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
13.01-20.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
20.01-27.01.2018 217еур 157еур 8,5еур 115еур 115еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
           
Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
3 ноќевања Цена по лице Трето возр 1воДете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
06.01-09.01.2018 95еур 69еур 4,5еур 50еур 50еур
13.01-16.01.2018 95еур 69еур 4,5еур 50еур 50еур
20.01-23.01.2018 95еур 69еур 4,5еур 50еур 50еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
           
Hotel Bansko Spa&Holidays 4* Bansko
Полупансион Стандард двокреветна соба
4 ноќевања Цена по лице Трето возр 1во Дете од 2-5,99год 2ро дете од 2-5,99год Дете од 6-13,99год
09.01-13.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
16.01-20.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
23.01-27.01.2018 125еур 91еур 5,5еур 67еур 67еур
Цени изразени по лице со вклучени такси
Капацитет- 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица
Термини Цена по лице
06.01.201816,454ден
Хотел
4 ѕвезди
Бугарија
Банско пакети
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Хотелот Bansko Spa & Holidays 4* е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен СПА центар опремен во традиционално ориентален стил. СПА центарот соджи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот има и бесплатен организиран превоз до гондолата.

Bansko Spa & Holidays 4* има 98 соби од кои 80 се стандардни, 9 се соби на масандра, 3 фамилјарни соби и 6 апартмани.

Собите се опремени со : два одделни или еден брачен кревет, индивидуален клима уред, телевизор, мини-бар, електричен бокал,телефонWi-Fi/интернет (бесплатно),купатило со када, фен за коса, бањарки, балкон, килим, чистење – секој ден, промена на постела – 2 пати неделно,крпи – секој ден

Апартмани– дневна соба и спална со брачен кревет

За деца: креветче бесплатно, детско столче бесплатно, детско игралиште

Скиење: превоз до лифт бесплатно, просторија за ски опремата (бесплатно)

Спорт и рекреација:Бесплатнозатворен базен, фитнес сала, шах, сауна, парна бања, турска бања.Со доплатапинг-понг, масажа

Во склоп на хотелот: сеф (со доплата) room service, лобби-бар, ресторан- a la carte ресторан, меана (ресторант со национален стил),SPA-центар, салон за убавина, сала за конференцијаперална (со доплата), паркови,– бизнис центар, паркинг со доплата,забрането за домашни миленици

Локација:1 км од центарот на градот и од лифтот.

Дополнителни информацииХотелот е реновиран во 2010 година

Хотел: 4 спрата, 2 лифтови, 87 соби (до 2+1 / 3 лица, 25 м2), 5 семејни соби (макс. 2+2 лица, 30 м2), 6 апартмани со 1 спална соба (max 2+2 лица, 40 м2).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 ИЛИ 7 НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Политика на Bansko Spa & Holidays 4*

14:00
12:00

Услугите на Bansko Spa & Holidays 4*

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФИТНЕС ОБЈЕКТ
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Bansko Spa & Holidays 4* Банско пакети, Бугарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло