DebitursDebiturs
Forgot password?

Aleksander

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
01.07.20182,046ден
Хотел
Албанија
Саранда
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Kjo strukturë është 6 minuta më këmbë nga plazhi. Suites Alexander Madhe ofron apartamente të dekoruara elegante dhe me ajër të kondicionuar me të lirë Wi-Fi dhe LCD TV satelit në çdo dhomë. Qendra e Sarandës arrihet me një shëtitje në det në 5 minuta.
Disa apartamente kanë ballkone me pamje të jashtëzakonshme të Kështjellës Likurs, detit dhe fushës së futbollit. Ndërtesa ka një garazh privat.

Dyqani ushqimor është 300 metra larg, dhe restoranti më i afërt është 400 metra larg. Plazhi popullor me një bar dhe objekte rekreative është 600 metra larg. Në afërsi ju gjithashtu mund të vizitoni 7 kisha historike.

Porti i trageteve të Sarandës, nga ku mund të arrini në Korfuz, është 1 km larg. Stacioni i autobusit Saranda, i vendosur në qendër të qytetit, ndodhet një 10-minuta në këmbë nga prona. Butrinti, i cili është nën mbrojtjen e UNESCO-s, është një makinë 20 minuta nga Great Alexander.

Овој имот е 6-минути пешачење од плажа. Објекти во Велика Александар апартмани нудат елегантно декорирани и климатизирани апартмани со бесплатен Wi-Fi и сателитска LCD телевизори во секоја соба. Центарот на Саранда е прошетка покрај морето 5 минути.
Некои станови имаат балкони со спектакуларни погледи на замокот Ликурс, морето и фудбалското игралиште. На имотот има приватна гаража.

Продавницата е 300 метри и најблискиот ресторан е 400 метри. Популарниот плажа со барови и рекреативни објекти е 600 метри. Во близина можете да ја посетите 7 историски цркви.

Ферибот пристаниште Саранда, од каде што можете да стигнете до Крф, е 1 км. Саранда Автобуска станица, која се наоѓа во центарот на градот, е 10 минути пешачење од имотот. Бутринт, кој е под заштита на УНЕСКО, се наоѓа на 20 минути од Големиот Александар.

 

__________________________________________________________

Hotel  – Aleksander

Саранда- Sarandë

BB ( Fjetje – Mengjes )

BB ( Доручек )

HB ( Fjetje – Mengjes – Dark)

HB ( Доручек – Вечера )

FB ( Fjetje – Mengjes – Drek – Dark )

FB ( Доручек , Ручек , Вечера )

33 еuro

33 еуро

– еuro

– еуро

– euro

– еyрo

 

Политика на Aleksander

14:00
12:00

Услугите на Aleksander

  • WI FI
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА

Преглед на оценки (0 оценки)

Aleksander Саранда, Албанија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло