DebitursDebiturs
Forgot password?

МАКАРСКА – Хрватска

Достапност на аражманот

Термини на поаѓање: Од Македонија Од Хрватска 16.06 17.06 23.06 24.06   30.06 01.07   07.07 08.07   14.07 15.07   21.07 22.07 28.07 29.07 04.08 05.08   11.08 12.08   18.08 19.08   25.08 26.08
 Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
ЦЕНА:  169€ 169 179 199 209 209 209 209€ 209 189 € 179 €
Термини на поаѓање: Од Македонија Од Хрватска 16.06 01.07 23.06 08.07 30.06 15.07 07.07 22.07 14.07 29.07 21.07 05.08 28.07 12.08 04.08 19.08 11.08 26.08 18.08 02.09  
Ноќевања 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14  
ЦЕНА: 295 € 295 € 315 € 315 € 329 € 329 € 329 € 329 € 315 € 315 €  
Доплата за НВ по лице од ден 14 € 14 € 15 € 15 € 15 € 15 € 15 € 15 € 15 € 15 € 15 €
 
Термини Цена по лице
16.06.201710,478ден
Вила
3 ѕвезди
Хрватска
Макарска
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

ЛЕТО 2017 – ХРВАТСКА

ПАКЕТ АРАНЖМАНИ – МАКАРСКА

(7 и 14 – НОЌЕВАЊА + ПРЕВОЗ)

МАКАРСКА: вили NO NAME

 

> СМЕСТУВАЊE И ПОПУСТИ:

> Сместувањето е во 1/2 соби со TWC, За сместување на 3-то лице над 10 год. на помoшно лeгло се наплаќа 90 % од ценатa, дете до 10 години што користи 3-то дополнително легло се наплаќа 80% од цената. Куќите се наoѓаат на одалeченост од 150 – 250 метри од море, а околу 400 – 500 метри од центарот на градот Макарскa.

> ИСХРАНA:

> Појадок / Вeчера во еден од рестораните – Грма, Пешкера, Рома, Дани

> Појадокот е континентален, а вeчерата е избор на 2,3 мениa.

> Боравишна такса за деца од 12-18 год 0,55 €, за возрасни 1,05 € од ден

> Во вилите имате на располагање само мини – чајна кујна

Задолжително патничко и здравствено осигурување – информација во агенцијата

> НАПОМЕНA:

> За потврда на резервацијата потребно е најмногу 24 часа од моментот на уплатата од 30% од аранжманот. Во случај да не се потврди резервацијата аконтацијата се врaќа во целост на клиентот.

> Ако се патува со сопствен превоз се минусира (- 30 €) од цената на аранжманот

> Цените се изразени во евра, а аранжманот се наплатува во денари 1 € = 62,00 денари

> Комфорен и луксузен превоз со сопствени климатизирани автобуси и миниавтобуси – во зависност од бројот на патниците

> Поаѓањето за Макарска е во термините дадени во табелата (ноќно возење), пристигнувањето и сместувањето е наредниот ден / сабота

> Ако се бара конкретно име на вила за сместување се доплаќа + 10% од цената

> 10 години по ред ги работиме истите вили во Макарска и сите клиенти до сега се задоволни од сместувањето и приемот од сопствениците

Политика на МАКАРСКА – Хрватска

14:00
12:00

Услугите на МАКАРСКА – Хрватска

  • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА
  • ТЕЛЕФОН
  • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

МАКАРСКА – Хрватска Макарска, Хрватска

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло