DebitursDebiturs
Forgot password?

Хотел Елица

Достапност на аражманот

По лице 10,15.06 20,25.06 01.07 05.07 10.07-20.08 21.08-05.09
1/2 соба 287€ 410€ 298€ 475€ 333€ 479€ 340€ 493€ 357€ 510€ 308€ 440€
ноќевања 7 10 7 10 7 10 7 10 7 10 7 10
Термини Цена по лице
10.06.201717,794ден
Хотел
4 ѕвезди
Бугарија
Албена
00389 72 311 810
14:00
12:00
7 вечери

Хотел Елица 3* – All inclusive (се вклучено)

Овој имот е 1 минута пешачење од плажа. Хотел Елица се наоѓа на плажа и во близина на резерва шумата Balata. Тој нуди сите инклузивно и вечераат околу услугите, како и отворен базен и детски базен.

На имотот главниот ресторан гостите можат да уживаат во вечерните менија со специфични теми – бугарски, италијански или морска храна. Свежи салати и овошје се достапни на базенот бар и снек бар, како и безалкохолни и алкохолни пијалоци.

Сите климатизирани единици во сопственост функција кабловска телевизија, телефон, балкон, маса и минибар. Приватниот Бањите се опремени со бања или туш.

Во Хотел Елица гостите можат да се практикуваат различни спортови, вклучувајќи нуркање, сурфање на ветер, пинг-понг, пикадо, сквош и тенис. Детско игралиште е исто така на располагање, како и Сеиф, перење и пеглање услуги.

Слободна WiFi е достапен во јавни површини. А чадор и 2 лежалки се вклучени во соба стапка.

Имотот се наоѓа на 500 метри од центарот на Албена, 29 километри од центарот на градот Варна и 40 км од аеродромот во Варна.

Ова е омилен дел од Албена нашите гости, според независните коментарите.

Овој имот, исто така, има еден од најдобрите отценети локации во Албена! Гости се посреќни за тоа во споредба со други својства во оваа област.

Двојките особено се допаѓа локацијата – тие 9 оценет за две лице патување.

Ние зборуваме на вашиот јазик!

kon,dr

Политика на Хотел Елица

14:00
12:00

Услугите на Хотел Елица

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Хотел Елица Албена, Бугарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло