DebitursDebiturs
Forgot password?

М И Л А Н О

Достапност на аражманот

АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ
 8МИ МАРТ / МИЛАНО
термин: 08.03 - 3ноќи | 179 / 11.098мкд
                                                                                                           М И Л А Н О                                                                        со факултативен излет до Комо и Лугано (Швајцарија) 

сигурна реализација

Термини Цена по лице
08.03.201712ден
Хотел
3 ѕвезди
Италија
Милано
00389 72 /311-810
14:00
12:00
3 вечери

Милано, главниот град на Ломбардија, има население од 1,3 милиони луѓе. Тој е најголемиот индустриски град на Италија со многу различни индустриски сектори. Тоај е магнетна точка за дизајнери, уметници, фотографи и модели. Милан има антички дел во центарот на градот со високи згради и интересни palazzos, која е причината зошто толку многу луѓе од целиот свет сакаат да го видат градот на гламур. Милано отсекогаш бил богат и значаен град. Тој отсекогаш бил место полно со разни познати уметници и нуди посебен асортиман на цркви, згради и споменици. Милано претрпел промена на културата и уметноста во ренесансата со голем придонес во периодот од неокласицизам. Милано нуди голем број на згради, споменици и музеи. Најважната црква е катедралата, која е трета по големина црква во светот.

Термин: 08 Март 2017 | 6 дена / 3 ноќи | Автобус

 

1ден / 08.03.17 (среда) СКОПЈЕ – ВЕРОНА
Поаѓање од Штип пред Стадионот во договорено време. Од Скопје во 12:00 часот на паркингот кај сала Борис Трајковски. Излез од Државата на граничниот премин Tабановце. Патување преку Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи за одмор и гранични формалности. Ноќно возење.


2ден / 09.03.17 (четврток) ВЕРОНА – МИЛАНО
Пристигнување во Верона во утринските часови. Разглед на Верона-плоштадот Бра каде се наоѓа познатата Арена,  прошетка по по пешачката улица Mazzini која низ центарот на градот не води до плоштадот Ербе. Посета на куќата и гробот на Ромео и Јулија. Слободно време за  шопинг и индивидуални прошетки. Продолжуваме кон Милано. Сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуални прошетки и одмор. Ноќевање.


3ден / 10.03.17 (петок) МИЛАНО (разглед на Милано)
Појадок. Предпладне предлагаме  разглед на градот: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот… Слободно време за индивидуални прошетки. Ноќевање.


4ден / 11.03.17 (сабота) МИЛАНО – ЛУГАНО (Швајцарија) – КОМО – МИЛАНО
Појадок.  Предлагаме целодневна посета на Лугано(Швајцарското Монте Карло) и Комо. Разглед на Лугано: катедралата San Lorenzo, црквата Santa Marina di Angelo, стариот град со пркрасните плоштади, казиното, најубавиот парк во Швајцарија “Parco Civico”. Слободно време за прошетки.  Потоа го посетуваме  градчето Комо кое се наоѓа на брегот  на езерото Лаго ди Комо (Италија). Тука Холивудскиот џет-сет има свои вили ( Villa Oleandra на Џорџ Клуни) , вилите на Стинг, Ричард Брансон . Тука е сниман и филмот “Casino Royale” – Џемс Бонд, “Ocean’s Twelve… Можност за факултативно крстарење (30 мин) со брод  покрај некои од прочуените вили .Слободно време за прошетки.  Излет со многу впечатоци. Враќање во Милано во вечерните часови. Ноќевање.


5ден / 12.03.17 (недела) МИЛАНО (Outlet  Franciacorte) – МАКЕДОНИЈА
Појадок. Тргнуваме кон Скопје со посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE, во близината на Бреша. Слободно време за шопинг.  Поаѓање кон Македонија во попладневните часови. Патувањето продолжува  преку Словенија, Хрватска, Србија со попатни паузи .


6ден / 13.03.17 (понеделник) СКОПЈЕ    Пристигање во попладневните часови.


Цена на аранжманот: 189€ / 11.718мкд

ПРОМОТИВНО!! За уплата до 31 јануари 179€ / 11.098мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус;
 • Сместување во хотел со 3* на база – 3 ноќи со појадок во Милано;
 • Посета на Верона;
 • Попатна посета на FRANCIACORTE OUTLET VILLAGE
 • Организација, реализација и придружник на патувањето.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

 • Факултативен излет на Лугано и Комо  35€
 • Факултативен разглед на Милано 10€
 • Крстарење по Езерото Комо 10€ (30мин)
 • Туристичка такса за ноќевање во Милано (се плаќа во агенција при резервација 15€);
 • Доплата за еднокреветна соба 60€
 • Задолжително патничко осигурување – 220мкд.

Политика на М И Л А Н О

14:00
12:00
Напомена: За реализација на аранжманот потребен е мининум од 45 патници. За реализација на факултативите потребно е мин. 30 патници. Пасошот мора да има важност од минимум 3 месеца од датумот на завршувањето на аранжманот. Уплата исклучиво во денари.

Услугите на М И Л А Н О

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

М И Л А Н О Милано, Италија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло