DebitursDebiturs
Forgot password?

Куќа „Dionisos apartments

Достапност на аражманот

Вонсезонски цени
Термин Ноќевања 1/2 3. и 4. лице
28/05-04/06 7 5.270 (85) 2.170 (35)
04/06-11/06 7 7.130 (115) 2.170 (35)
11/06-18/06 7 7.750 (125) 2.170 (35)
18/06-25/06 7 8.990 (145) 2.170 (35)
25/06-02/07 7 10.250 (165) 2.170 (35)
Сезонски цени
Термин Ноќевања 1/2 1/3 1/3+1
02/07-11/07 9 23.250 (375) 25.750 (415) 29.450 (475)
11/07-20/07 9 26.350 (425) 27.600 (445) 33.170 (535)
20/07-29/07 9 27.600 (445) 30.690 (495) 36.890 (595)
29/07-07/08 9 27.600 (445) 30.690 (495) 36.890 (595)
07/08-16/08 9 27.600 (445) 30.690 (495) 36.890 (595)
16/08-25/08 9 27.600 (445) 30.690 (495) 36.890 (595)
25/08-03/09 9 25.750 (415) 26.950 (435) 32.550 (525)
Вонсезонски цени
Термин Ноќевања 1/2 3. и 4. лице
03/09-10/09 7 8.370 (135) 2.170 (35)
10/09-17/09 7 7.130 (115) 2.170 (35)
17/09-24/09 7 6.510 (105) 2.170 (35)
24/09-01/10 7 4.650 (75) 2.170 (35)
Термини Цена по лице
28.05.20175,270ден
Вила
2 ѕвезди
Грција
Касандра
00389 72 311 810
14:00
12:00
5 вечери

– Дионисиос – Касандра – Грција 

Дионисиос е мало туристичко место веднаш до Неа Модања, од источната страна на Касандра, на 65 км. од Солун и 166 км. од македонската граница. Типично летно грчко летувалиште, со прекрасна, песочна, 2,5 км. долга плажа. Мирно место, го препорачуваме за семејства и парови кои сакаат вистински одмор. Местото е полно со таверни, бутици, кафе барови.
Апартманите “Dionisos apartments” се лоцирани во мирен дел од селцето, на околу 50 метри оддалеченост од море. Вилата располага со двокреветни студија, трокреветни и четворокреветни апартмани. Секоја соба има комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса.

Напомени и услови:

– Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.

– За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

– Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.

– Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за  9 ноќевања

– Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

– Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин

– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

– Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман

– Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје на ул. Бојмија бр.8, 1000 Скопје.

– Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

– За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

– За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)

– Деца до 2 години бесплатно,без седиште

– Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

– Туристичката агенција „Кондор бр.1“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.

– Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, т.а. „Кондор бр.1“ ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.

– т.а. „Кондор бр.1“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Кондор бр.1“ и на самата агенција.

kon.dr

Политика на Куќа „Dionisos apartments

14:00
12:00

Услугите на Куќа „Dionisos apartments

  • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
  • КЛИМАТИЗАЦИЈА
  • ТЕЛЕВИЗИЈА
  • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Куќа „Dionisos apartments Касандра, Грција

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

  • Бизнис
  • Двојки
  • Семејство
  • Пријатели
  • Соло