DebitursDebiturs
Forgot password?

ИСТАНБУЛ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2018

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
31.12.20179,238ден
Хотел
5 ѕвезди
Турција
Истанбул
+38972311810
14:00
12:00
2 вечери

 ИСТАНБУЛ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2018

Vialand Palace Amusement Park Hotel 5

 

Време на реализација : 30,31.12.2017  –  01,02,03 .01.2018 

Место на изведување : Турција – Истамбул 

Релација Куманово – Гевгелија – Истамбул 

Време траење : 5 дена/ 2 ноќевања со доручек и вечера  

 

ден 

Поаѓање за Турција во 16:00 часот од пред Деби Турс агенција, со модерен туристички автобус. Патот води преку Грција. Ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. 

 ден 

Пристигнување во утринските часови. Панорамски разглед на градот со локален водич. Римски аквадут, Таксим, Ак Сарај, Бајазитовата џамија, Универзитетот, Хиподромот. Факултативна посета на Топ Капи Палатата – музеј во кој што се наоѓа мечот на пророкот Мухамед, Аја Софија – најголемата црква изградена во времето на Византиското царство, подоцна претворена во џамија, Сината Џамија (наречена поради боите кои провалуваат сина, зелена, бела) или уште наречената Султан Ахмедова Џамија изградена по наредба на Султан Ахмед и била прва џамија во Османлиската Империја која има 6 минариња.  

Гала вечера . (Нова Година 2018 ) 

 ден 

Појадок. По појадокот заминување на групата на факултативно – Крцтарење со брод по Босфор со единствена можност за панорамски разглед на палатите од двете страни, како и мостовите кои го поврзуваат Европскиот со Азизкиот  дел , Вечера , Ноќевање 

 ден

Појадок. посета на раскошната палата Долме Бахче Сарај последната резиденција на Отоманскиот Султан. После следи посета на Азискиот дел Чамилџи (место од каде протега неверојатен поглед на Истамбул). Попладневна факултативна 

посета на највисоката зграда на Истамбул Sapphire Seyire Terasi (263м.) со 4Д проекција. Вечера . Ноќевање . 

 ден

Пристигнување во Куманово во пред пладневните часови. 

 

Во цената е вклучено : 

 • Автобуски превоз на наведената релација според програмата
 • Сместување во хотел 5*****на база ХБ Vialand Palace  во Истамбул 
 • Професионален туристички водич
 • Патничко здравствено осигурување
 • Организација и придружник на патувањето
 • Гала Вечера

Во цената не е вклучено: 

 • Посета на Света Софија 15 евра, Топ Капи – 15 евра
 • Крстарење по Босфор – 15 евра
 • Посета Долме Бахче Сарај, водич+превоз+влезница – 25 евра
 • Посета на Sapphire SeyireTerasi со 4Д проекција – 20евра 
 • YerebetanSaray (Потоната Палата) – 10 евра 
 • Посета на Чамлиџи и Бејлер Беј – 10 евра
 • Свечена вечера во Национален ресторан – 30 евра
 • Задолжително патничко осигурување за сите лице – 250.00 мкд/без франжиза
 • За оваа патување потребен е валиден биометриски пасош, валодност минимум 3 месеци од денот на враќање
 • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување
 • За реализација на аражманот потребни се минимум 40 патници
 • За одржување на факултативнитепотребни се минимум 20 од пријавените патници 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ  ВО ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА ИЗНЕСУВА : 9,238.00 мкд (149 E ) 

 

Политика на ИСТАНБУЛ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2018

14:00
12:00

Услугите на ИСТАНБУЛ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2018

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • СОБНА ПОСЛУГА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ТОПЛА КАДА
 • ФИТНЕС ОБЈЕКТ
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

ИСТАНБУЛ – ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2018 Истанбул, Турција

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло