DebitursDebiturs
Forgot password?

ДУБРОВНИК

Достапност на аражманот

Цената на аранжманот вклучува:

-Превоз до наведената дестинација со туристички автобус - Две ноќи во хотел со  3* на база  2 HB (појадок и вечера) - Разглед на Дубровник со стручен локален водич - Посета на Котор - Туристички придружник - Организација и реализација на програмата.

Во цената на аранжманот не е вклучено :

-Факултативна посета на Корчула -Влезници во музеите и културно-историските споменици -Задолжително патничко осигурување

Напомена:

– За реализација на аранжманот потребен е мининум од 40 патници; – Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред поаѓање; – Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите; – Доколку е потребно, организаторот го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата; – Задолжително пријавување на факултативите до 10.12.2017 / минимум пријавени патници – 25; – Пасошот мора да има важност минимум 90 дена од датумот на завршувањето на аранжманот; – Уплата исклучиво во денари.
Термини Цена по лице
29.12.20179,300ден
Хотел
3 ѕвезди
Хрватска
Дубровник
+38972311810
14:00
12:00
2 вечери

ДУБРОВНИК- НОВА ГОДИНА 2018

 • 1 ден : 12.2017 (Петок)

Состанок на групата во  20.00 часот.Тргнување во 20.30 за Хрватска.Патување преку Косово и Црна Гора со попатни паузи.Ноќно возење….

 • 2 ден : 30.12017 (Сабота)

Пристигнување во Дубровник во раните утрински часеви.Градот музеј-еден од најубавите на Балканот.Сместување во хотел со 3*. Краток одмор.Попладневен разглед со водич: Страдуб со Орландовиот столб и Онофриевата чешма,Катедралата,најстарата аптека,Палатата Спонза,Кнежевиот Ловренац,Барокната црква Св.Влахо,Катедралата-Вознесението на Марија,кулата Минчета,тврдината Ловренац…Слободно време за прошетка.Враќање во хотел.Вечера.Вечерта имате можност предновогодишно да уживате во музиката на Фрајле на плоштадот во стариот дел на градот.Ноќевање.

 • 3 ден : 31.12017 (Недела )

Појадок.Можност за факултативна екскурзија до островот Корчула каде ќе имате можете да ги ги посетите куќата на Марко Поло,старите ѕидини,музејот на икони или пак да дегустирате вино во некоја од винарските визби и целосно да уживате по сопствена желба.Собирање на групата во договореното време и враќање кон Дубровник во попладневните часеви.Време за одмор и слободни активности.Вечера.Припреми за новогодишната ноќ и дочек на плоштадот во стариот дел на градот заедно со неповторливиот Дино Мерлин. Ноќевање.

 • 4 ден : 01.01.2018 (Понеделник)

Појадок.Напуштање на хотелот и тргнување кон Македонија со попатна обиколка на заливот во Бока Которска,најјужниот фјодор во Европа,едно од најубавите места во Европа.Длабокиот залив со тенка крајбрежна линија над која се надвиснати високи планини и низа поголеми и помали градови. Слободно време за прошетка низ Котор – старото медитеранско пристаниште во Котор, опкружено со градските ѕидини е под заштита од УНЕСКО како светско културно наследство. Заминување кон Велес во попладневните часеви.

 • 5 ден : 02.01.2018 (Вторник)

 Пристигнување во раните утрински часеви.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 9300 ДЕНАРИ

Политика на ДУБРОВНИК

14:00
12:00

Услугите на ДУБРОВНИК

 • WI FI
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

ДУБРОВНИК Дубровник, Хрватска

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло