DebitursDebiturs
Forgot password?

Б У Д И М П Е Ш Т А

Достапност на аражманот

Термини Цена по лице
08.03.20176ден
Хотел
3 ѕвезди
Унгарија
Будапест
00389 72/311-810
14:00
12:00
2 вечери
АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ
 8МИ МАРТ / БУДИМПЕШТА
термин: 08.03 – 2ноќи | 89 / 5.518мкд

                                                                                                   Б У Д И М П Е Ш Т А


со факултативна посета на ВИЕНА

Термин: 08 Март 2017 | 5 дена / 2 ноќи | Автобус

 

1ден/ 08.03.17 (среда) СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА
Поаѓање од Скопјe во 16:30 часот на паркинг пред Борис Трајковски. 15мин порано, состанок на група. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.


2ден/ 09.03.17 (четврток) БУДИМПЕШТА (панорамски разглед)
Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Предлагаме  панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата “Св. Стефан”, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата “Св. Матејас”, Рибарската тврдина…  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел Berlin 3* Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Ноќевање.


3ден/ 10.03 (петок) БУДИМПЕШТА (факултативно Виена)
Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Враќање во Будимпешта. Ноќевање.


4ден/ 11.03 (сабота) БУДИМПЕШТА – (Сент Андреа) МАКЕДОНИЈА
Појадок. По појадокот одјавување од хотел. Заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа(факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во Будимпешта. Слободно време во центарот на Будимпешта. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.


5ден/ 12.03.17 (недела) Скопје     Очекувано пристигнување во Македонија во пладневните часови.


Цена на аранжманот: 99€ / 6.138мкд

ПРОМОТИВНО!! За уплата до 11 Февруари 89€ / 5.518мкд

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • – превоз на наведената релација со високо туристички автобус;
 • – 2 ноќевања со појадок  во хотел Berlin 3* во Будимпешта;
 • – туристички придружник;
 • – организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • – разглед на Будимпешта со локален водич 10€
 • – крстарење со брод по Дунав 15€
 • – факултативна посета на Виена и посета на Outlet Shopping centar PANDORF 35€
 • – посета на Сент Андреа 10€
 • – патничко здравствено осигурување 220ден.

 

Политика на Б У Д И М П Е Ш Т А

14:00
12:00
Напомена: За реализација на аранжманот потребен е мининум од 45 патници. Пасошот мора да има важност од минимум 3 месеци од датумот на завршувањето на аранжманот. Уплата исклучиво во денари.

Услугите на Б У Д И М П Е Ш Т А

 • WI FI
 • БАЗЕН
 • БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
 • БЕСПЛАТЕН ПОЈАДОК
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА
 • ТЕЛЕВИЗИЈА
 • ТЕЛЕФОН
 • ФРИЖИДЕР

Преглед на оценки (0 оценки)

Б У Д И М П Е Ш Т А Будапест, Унгарија

Целокупна оцена на овој аранжман

Вашето име

Е-маил адреса

Наслов на вашата оцена

Вашата оцена

Каков вид на патување е ова?

 • Бизнис
 • Двојки
 • Семејство
 • Пријатели
 • Соло